Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Střední Čechy se připravují na Den Středočeského kraje

Střední Čechy se připravují na Den Středočeského kraje

Den Středočeského kraje 2021 ve středních Čechách se koná tradičně 28.října 2021 v den státního svátku a vzniku samostatného Československa.

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše
13. října 2021 - 12:30

Při této příležitosti nabízejí středočeská muzea a galerie zřizovaná krajem pestrý kulturní program pro všechny věkové skupiny. Kulturní instituce lze často navštívit zdarma nebo za symbolické vstupné. Do akce se zapojuje například České muzeum stříbra v Kutné Hoře, Hornické muzeum Příbram, Muzeum Českého krasu, Muzeum Mladoboleslavska, Muzeum Podblanicka, Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše, Regionální muzeum Mělník či Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.

Otevřeno budou mít mimo jiné všechny expozice kutnohorského Českého muzea stříbra – Hrádek, Tylův dům a Kamenný dům, a to pro všechny návštěvníky zdarma. Kromě stálých výstav je připraven také doprovodný program. Hornické muzeum Příbram otevírá své expozice i mimopříbramské pobočky za zvýhodněné vstupné. V areálu Ševčinského dolu na Březových Horách se chystá zábavný program pro rodiče s dětmi s názvem Havířské šprýmování, který hravou formou přiblíží práci i každodenní život horníků v minulosti.

Muzeum Mladoboleslavska bude mít 28. října všechny pobočky otevřené a přístupné za symbolické vstupné 1 Kč, za stejnou cenu se otevírá i celé Regionální muzeum Mělník, které navíc nabízí interaktivní program k probíhající výstavě Jedu v jedu, koncert sboru Chrapot, archeologickou přednášku a další program včetně Popletené expozice – veselé soutěže pro děti v expozicích historických kočárků a houpadel. Symbolickou 1 Kč návštěvníci za vstupné zaplatí také v Muzeu Českého krasu v Berouně a všech jeho objektech včetně Geoparku Barrandien. V Berouně se bohatý program chystá na 27. i 28. října. Připravena je komentovaná prohlídka dílen firmy Delicia Hořovice, kde se vyrábějí akordeony, komentovaná prohlídka Berouna, Den s geologem a Harmonikářské vystoupení.

Tipy na výlety inspirované Stavbou roku Středočeského kraje 2021

Do akce se každoročně zapojují mnohá muzea a galerie, zřizovaná Středočeským krajem. „S blížícím se Dnem Středočeského kraje doporučujeme sledovat, jaké akce se chystají právě ve vašem okolí anebo jinde ve středních Čechách. Velkým lákadlem k návštěvě může být kromě mimořádného programu i vstup zdarma nebo za symbolické vstupné,“ radí Jakub Kulhánek, vedoucí marketingu Středočeské centrály cestovního ruchu.

Stredoceskenovinky.cz informovala Linda Dlouhá za Středočeskou centrálu cestovního ruchu.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:sccr)Označili byste Rusko jako teroristický stát?

Ano
transparent.gif transparent.gif
29%
Ne
transparent.gif transparent.gif
43%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
28%