Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Středočeská hejtmanka obdarovala letošní první miminko

Středočeská hejtmanka obdarovala letošní první miminko

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) navštívila v úterý 2. ledna 2018 porodnické oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s.

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová s miminkem a jeho maminkou
7. ledna 2018 - 12:30

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová navštívila porodnické oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, aby tu předala šek na 10 000 korun a dárkový balíček s dětskou výbavičkou mamince prvního letošního středočeského miminka.

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011) navštívila v úterý 2. ledna 2018 porodnické oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, a.s., aby tu předala šek na 10 000 korun a dárkový balíček s dětskou výbavičkou mamince prvního miminka, které se ve středních Čechách letos narodilo.

Stal se jím chlapeček Kryštof, který se narodil čtyři minuty po půlnoci Lence Kneblové z Jiviny u Mnichova Hradiště. Chlapeček váží 3 940 gramů a měří 52 centimetrů. Společně s hejtmankou mu přišli popřát i ředitel nemocnice Ladislav Řípa a ředitelka Zaměstnanecké pojišťovny Škoda Darina Ulmanová.


„Stejně jako každým rokem přejeme prvním miminkům do života jen to nejlepší, přeji letos to samé i malému Kryštofovi.  Především však hodně zdraví, to je nejdůležitější. Ať dělá svým rodičům stále radost,“ popřála mamince i novorozenci hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.

Druhé středočeské miminko, holčička Kristýna, se narodila ve 02:45 v Rakovníku a krátce po třetí hodině ranní přišla jako třetí na svět ve středočeském regionu holčička Anička v mělnické nemocnici.

Loni se jako první středočeské miminko narodil osmnáct minut po silvestrovské půlnoci v nemocnici ve Slaném chlapeček Šimon. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv, středočeskénovinky.cz foto:kú)