Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Středočeská vědecká knihovna: Bezpečnost na sociální síti

Středočeská vědecká knihovna: Bezpečnost na sociální síti

11. ledna od 17.30 proběhne ve velké studovně Středočeské vědecké knihovny v Kladně přednáška Daniela Dočekala s názvem:  Bezpečnost na sociální síti.

Daniel Dočekal
8. ledna 2018 - 10:33

S Danielem Dočekalem se širší veřejnost mohla seznámit v nedávném rozhovoru v internetovém vysílání DVTV. Vyjadřoval se zde k rizikům užívání sociálních sítí, jak moc zasahují do našeho soukromého života, jak jsou schopny ovlivňovat naše každodenní rozhodování, a jak také její provozovatelé zneužívají data, která o sobě sami poskytujeme.  

Velkou diskuzi na toto téma rozpoutala kauza redaktorky deníku Guardian, která požádala provozovatele internetové seznamky Tinder o údaje, které o ní nashromáždil, a dostala neuvěřitelných 700 stránek informací. Daniel Dočekal tvrdí, že kupříkladu Facebook takových informací vlastní ještě víc.

Přednáška nabízí nesporně zajímavý pohled na tuto problematiku a může být přínosem jak pro samotné uživatele, tak i pro pedagogy či rodiče.


Kolegové novináři pana Daniela Dočekala nazývají dělníkem internetu. Říkají o něm, že je v našich končinách největším odborníkem na sociální sítě. Kromě toho, že je úspěšným internetovým publicistou, je také zakladatelem internetového magazínu Svět Namodro, autorem kolektivního weblogu Občasník Originálního Humoru (Pooh.cz). Svého času působil jako šéfredaktor iHNed.cz, jako konzultant pracoval pro Proximity Prague, Microsoft ČR či pro Ringier ČR. V současnosti působí jako šéf pro strategie a obsah v Tiscali Media. Sám provozuje několik webů, např. bookz.cz, feedit.cz a justit.cz.

Středočeskénovinky.cz informovala Jitka Hrušková, Středočeská vědecká knihovna v Kladně, p. o..

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:scvkladno)