Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Středočeská záchranka plánuje vylepšit své zabezpečení

Středočeská záchranka plánuje vylepšit své zabezpečení

Vzhledem k množství útoků, které se v současnosti objevují v kyberprostoru, plánuje středočeská záchranka vylepšit své zabezpečení v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Ilustrační foto
17. března 2023 - 12:30

Středočeská záchranka k tomu chce využít dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Radní dnes schválili investiční záměr v celkové hodnotě cca 88 mil. korun, které by z části měly být kryty právě z dotačních prostředků, pokud dojde k jejich schválení.

„Neustále pracujeme na tom, aby středočeská záchranka měla co nejmodernější techniku a vybavení. Každoročně podporujeme nákup nových sanitek, investujeme do lepších přístrojů nebo vybavení výjezdových základen. Zejména v této době však nelze opomíjet hrozbu kybernetického útoku, který by v případě jeho uskutečnění na systém zdravotnické záchranné služby měl nedozírné následky v podobě ohrožení lidských životů,“ uvedl náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

Předmětná výzva IROP byla vyhlášena v srpnu 2022, přičemž v tuto chvíli dochází k hodnocení jednotlivých žádostí. Mezi podporované aktivity v rámci této výzvy patří mimo jiné i podpora zabezpečení kritické informační infrastruktury, vybraných informačních systémů či komunikačních systémů, kdy podporovanými technickými bezpečnostními opatřeními jsou např. nástroje pro ověřování identity uživatelů, nástroje pro ochranu integrity komunikačních sítí, pro řízení přístupových oprávnění atp.Projektový záměr Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje je rozdělen do tří fází, přičemž první je zajištění administrace a realizace projektu včetně projektového řízení, následuje příprava projektové dokumentace, zajištění zadávacích a výběrových řízení a celý záměr by měl být ukončen dodávkou a implementací technologií. Celý projekt by měl být hotový do konce roku 2024.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%