Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj chce finančně podpořit vědomostní soutěže žáků

Středočeský kraj chce finančně podpořit vědomostní soutěže žáků

Středočeský kraj chce i v letošním roce podpořit pořádání vědomostních soutěží. V roce 2023 by jich mělo být ve středních Čechách celkem 20, což představuje realizovat bezmála 400 jednotlivých kol soutěží a přehlídek pro zhruba 120.000 žáků.

Ilustrační foto
8. ledna 2023 - 12:30

Pro Středočeský kraj je v programu MŠMT alokována částka ve výši 2 miliony korun, kraj se bude podílet částkou minimálně 222 tis. Kč. Dnes o tom rozhodla rada kraje.

Dotace od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) budou podle této výzvy poskytovány na realizaci soutěží, které přispívají k naplňování Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+. „Vědomostní soutěže rozšiřují základní znalosti, podporují a motivují talentované a nadané žáky a navazují na rámcové vzdělávací programy daného oboru vzdělání. Jsme rádi, že žáci základních a středních škol v našem kraji se do soutěží zapojují a dosahují velmi dobrých výsledků. Jako Středočeský kraj jsme připraveni organizaci soutěží finančně podpořit, a to i s vědomím, že částka může být kvůli vyšším cenám vstupních nákladů vyšší než v minulých letech,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a školství Milan Vácha.

Další dvě středočeské střední školy zkvalitní podmínky pro výuku

Mezi vědomostní soutěže patří například matematická, biologická či dějepisná olympiáda nebo jazykové olympiády. Koordinaci okresních a krajských kol soutěží každoročně zajišťuje Odbor školství Krajského úřadu Středočeského kraje prostřednictvím oddělení mládeže a sportu. V průběhu celého školního roku 2022/2023 bude organizováno 20 soutěží, tj. cca 388 jednotlivých kol soutěží a přehlídek, z toho 340 kol oblastních a 48 kol krajských. Předpokládaná účast v roce 2023 je cca 121 tis. žáků. Na organizačním zajištění v jednotlivých okresech Středočeského kraje pracuje 50 organizátorů z řad škol a školských zařízení a dalších subjektů. Středočeský kraj je primárním garantem realizace programu ve školách a školských zařízení na úrovni okresních a krajských kol.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
68%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%