Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj chce i letos podpořit Potravinovou banku

Středočeský kraj chce i letos podpořit Potravinovou banku

I v letošním roce chce Středočeský kraj finančně podpořit Potravinovou banku.

Ilustrační foto
8. února 2023 - 12:30

S poskytnutím dvoumilionového příspěvku na provoz souhlasili radní, konečné slovo bude mít zastupitelstvo.

„Činnost Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy je obdivuhodná a pro mnoho lidí je skutečně záchranou v tíživé životní situaci. Banka pomáhá lidem bez domova, osamělým matkám s dětmi, seniorům a osobám v azylových domech, přerozděluje potraviny od řetězců, od výrobců a soukromých dárců, vydává potravinové balíčky pro jednotlivce i azylové domy. Klientů stále přibývá, v současné době jde už o přibližně 80 000 lidí,“ řekla hejtmanka Petra Pecková.

Přes Potravinovou banku jde pomoc jednotlivcům i tzv. odebírajícím organizacím. V současnosti jich má banka 285 (mezi nimi i města, obce), a kromě toho vydává měsíčně již 3000 balíčků jednotlivcům a rodinám v nouzi.

Středočeský kraj podpořil Potravinovou banku pro Prahu a Středočeský kraj v roce 2020 dotací 550 000 Kč, v roce 2021 to byl 1 milion korun. Loni se podpora zvýšila na částku 2 miliony korun a letos Potravinová banka Praha a SK žádá v souvislosti s nárůstem cen energií a zvyšujícím se počtem klientů opět o 2 miliony korun.„Činnost středočeské Potravinové banky dlouhodobě sleduji a vím, jak odpovědně a nízkonákladově je provozována. Proto jsem ráda, že jsme na radě finanční podporu schválili a věřím, že se na tom shodneme i napříč zastupitelstvem,“ uzavřela hejtmanka.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
15%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
15%