Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj daruje Ukrajině starší autobusy

Středočeský kraj daruje Ukrajině starší autobusy

Kraj daruje partnerské Kyjevské oblasti ojeté autobusy. Jde o humanitární pomoc válkou sužované Ukrajině. Sloužit by měly především pro přepravu dětí do škol. Záměr schválili krajští zastupitelé.

Krajský úřad Středočeského kraje
1. listopadu 2023 - 12:30

Na válku sužovanou Ukrajinu poputuje se ze Středočeského kraje další humanitární pomoc. Konkrétně půjde o starší autobusy. Přesný počet ještě nebyl stanoven. Zastupitelé tak reagovali na žádost Ruslana Kravčenka, vedoucího oblastní administrace. Podle něj by měly autokary sloužit především pro dopravu dětí do škol. 

„Považuji za nutné zajistit dětem přístup ke vzdělání i v těžkých dobách. Pomůžeme tedy alespoň částečně nahradit školní autobusy, které byly ruským bombardováním zničeny. Již v minulosti jsme Ukrajině, jako kraj, poskytli finanční dar ve výši 10 milionů korun,“ uvedl Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Hodnota humanitární pomoci je pět milionů korun bez DPH. Příspěvková organizace Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK), s pověřením kraje, by měla oslovit dopravce a následně zajistit odkup autobusů.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%