Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj jako partner Noir Film Festivalu

Středočeský kraj jako partner Noir Film Festivalu

Noir Film Festival letos slaví 10. narozeniny. Unikátní žánrová akce se v roce 2013 poprvé konala na hradě Kokořín.

Podpis memoranda
7. června 2022 - 12:30

Rozvoj turistického ruchu v kraji a větší využití potenciálu mezinárodního festivalu filmů specifického žánru „noir“ s názvem Noir Film Festival. To je cílem Memoranda o spolupráci se spolkem Ekofest z.s., organizátorem Noir Film Festivalu, které za Středočeský kraj podepsal radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Václav Švenda.

Noir Film Festival se uskutečňuje od roku 2013 na hradech na území Středočeského kraje. „Noir Film Festival je evropským unikátem nejen svým zaměřením, ale také místem konání. Hrad Český Šternberk poskytuje festivalu ty správné kulisy.  Spoluprací na poli propagace chceme dosáhnout zvýšení popularity a atraktivity kulturních turistických cílů ve Středočeském kraji,“ vysvětluje radní Václav Švenda cíle vzájemné spolupráce. „Středočeský kraj je prostřednictvím Středočeské centrály cestovního ruchu a její filmové kanceláře,  dlouhodobě významným partnerem filmových tvůrců, produkcí a filmových festivalů. Noir Film Festival nabízí atraktivní žánrově specifickou mezinárodní filmovou přehlídku oslovující diváky jak v České republice, tak i v zahraničí s vysokým kulturním kreditem,“ doplňuje radní.

„Velmi si vážíme spolupráce se Středočeským krajem, kterou jsme letos posunuli na novou, vyšší úroveň. Jsme rádi, že 10. narozeniny Noir Film Festivalu budeme moci na hradě Český Šternberk oslavit společně s vámi,“ vyjádřil se výkonný ředitel Noir Film Festival Vít Grigartzik.Noir Film Festival letos slaví 10. narozeniny. Unikátní žánrová akce se v roce 2013 poprvé konala na hradě Kokořín Letos se již podruhé v řadě bude konat na hradě Český Šternberk. 10. ročník NFF proběhne ve dnech 17. až 21. srpna 2022 a slibuje 55 filmových projekcí.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.


(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
30%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
62%