Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Středočeský kraj podpoří školskou prevenci rizikového chování

Středočeský kraj podpoří školskou prevenci rizikového chování

 Podpora projektů na školskou primární prevenci je pro Středočeský kraj důležitá.

Ilustrační foto
14. března 2023 - 12:30

Středočeský kraj připravil projekt zaměřený na školskou prevenci rizikového chování. Týká se především dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a supervize školních poradenských pracovišť. Rada dnes rozhodla o poskytnutí bezmála 400 000 korun na předfinancování projektu.

Zatímco před týdnem radní schválili školám a školským zařízením příspěvek ve výši 1,5 milionu korun na aktivity v oblasti primární prevence rizikového chování z krajského rozpočtu, dnes jednali o podpoře projektu na rok 2023, který má být financován z prostředků ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

„Tak jako v jiných oblastech, i v případě školské prevence rizikového chování se snažíme hledat zdroje jinde než v rozpočtu kraje. Investice do škol, rekonstrukce a nákup nového vybavení jsou samozřejmě důležité, ale velmi podstatná je i podpora, která není na první pohled vidět. A to jsou právě různé preventivní programy pro vzdělávání pedagogů. Ve chvíli, kdy pedagogický sbor nebo jednotlivci projdou školením, umí na nenadálé situace ve škole zareagovat mnohem empatičtěji a mohou včas odhalit velké problémy například v oblasti duševního zdraví. Proto jsem rád, že krajský odbor školství projekt připravil a že jsme na radě schválili jeho předfinancování,“ uvedl krajský radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

V tomto případě jde o projekt za zhruba 800 000 korun a spoluúčast kraje je pouhých 14 000 korun. Rada dnech schválila předfinancování ve výši bezmála 400 000 korun. Peníze poslouží na vzdělávací semináře pro pedagogy, pro týmy školních poradenských pracovišť a na školení učitelů zaměřená na podporu duševního zdraví žáků.„Nejen ve středních Čechách, ale i v jiných krajích se stále častěji setkáváme s psychickými problémy žáků, které mnohdy odhalí právě škola, a ne rodiče. Je důležité, aby učitel uměl rizikové chování rozpoznat a na problém včas a citlivě upozornil,“ dodal radní.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
70%
Ne
transparent.gif transparent.gif
14%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%