Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Středočeským krajem můžete putovat po stopách vzniku první republiky

Středočeským krajem můžete putovat po stopách vzniku první republiky

Chcete si vyzkoušet bydlení na zámku nebo putovat Středočeským krajem po stopách vzniku první republiky?

Nora Dolanská s novými publikacemi o Středočeském kraji
13. prosince 2017 - 08:59

"Chceme-li, aby u nás návštěvníci zůstávali déle, musíme jim nabídnout to nejlepší, co v kraji máme. V tzv. „šlechtickém ubytování“ například vidím obrovský potenciál našeho kraje,“ informovala novináře při příležitosti vydání třech specializovaných turistických brožur ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu, Nora Dolanská.

"Nejen to. Také jsme připravili nabídku ubytování pro mladé skupiny a pracovní kolektivy. Předkládáme jim v brožuře „Zážitkové pobyty“ dvanáct míst, kde se mohou nejen adrenalinově či sportovně vyžít, ale kde naleznou zázemí, kam vyrazit se spolužáky, kde oslavit maturitu nebo inauguraci a podobně. Tyto turistické cíle jsou vhodné i pro pracovní kolektivy s možností organizovat zde oblíbené stmelovací programy, známé jako team building. Všechna místa jsme pečlivě vybrali tak, aby byly snadno dostupné z Prahy,“ dodala Dolanská. 

Další publikací, kterou středočeská centrála vydala, je nově pojatý kaleidoskop. Tento rozkládací čtvrtletník s názvem Zima 2017/2018 nabízí turistům výběr nejzajímavějších míst, kam se mohou v kraji vydat za zimními radovánkami. Kaleidoskop je už volně k dispozici v informačních centrech, vybraných městských úřadech a knihovnách ve Středočeském kraji.


Brožura „Šlechtické ubytování“ je vlastně jakási pozvánka do dvanácti zámeckých sídel, které jejich staronoví i noví majitelé částečně či úplně proměnili v luxusní hotely. Každý ze zámeckých hotelů je něčím výjimečný, každý má svoji jedinečnou historii. Mnohé ze zmíněných zámků díky svým stávajícím majitelům doslova povstaly z ruin a opět se z nich staly stavby příjemné k životu i pobytu. Konečně, kdo by si alespoň ve skrytu duše nepřál strávit alespoň jednu noc jako host zámeckého pána?

Publikaci „Střední Čechy za první republiky“ vydala Středočeská centrála cestovního ruchu k stému výročí našeho státu. Nabízí v ní tři turistické trasy po místech, kde se psala novodobá česká historie, ať už máme na mysli politiku, kulturu, průmysl či vědu.


Nora  Dolanská se také zmínila o podpisu Memoranda o spolupráci turistických oblastí a regionů na území Středočeského kraje, které se zúčastnilo kromě středočeské centrály i dalších sedm krajských organizací destinačního managementu. Smluvní strany potvrdily zájem budovat a koordinovat své aktivity tak, aby podpořily cestovní ruch v kraji kolem hlavního města.(Antonín Karoch, PrvniZpravy.cz, foto: Antonín Karoch)