Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Středočeští záchranáři dostanou na nákup nových sanitek 30 milionů

Středočeští záchranáři dostanou na nákup nových sanitek 30 milionů

Deset nových sanitních vozů typu B, které slouží pro akutní výjezdy a pro zajištění přednemocniční neodkladné péče, si bude moci koupit Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje (ZZS SK).

Ilustrační foto
31. března 2020 - 12:30

Rada kraje totiž odsouhlasila využití fondu investic pro rok 2020-2021 v celkové výši 30 milionů korun právě na nákup vozů pro záchranáře.

„Nákup a dodávka nových sanitek včetně zástaveb umožní záchranné službě nahradit stávající vozy, které již mají najeto mnoho tisíc kilometrů a budou sloužit jako záložní pro případ poruchy nebo autonehody. Všechny totiž splňují požadavky současné moderní medicíny při poskytování přednemocniční neodkladné péče,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk, CSc. s tím, že měsíčně sanitky najedou zhruba šest tisíc kilometrů. „V případě odlehlých stanovišť záchranné služby, která transportují pacienty do poměrně vzdálených nemocnic, je roční počet najetých kilometrů ještě větší,“ dodal radní.Tento typ sanitek slouží k akutním výjezdům. Jejich vnitřní zástavby zahrnují výbavu na takové úrovni, aby bylo možno pacienta před transportem stabilizovat. Mezi výbavu patří defibrilátor-kardiostimulátor, nosítka, vakuová matrace, scoop rám, krční límce, dlahy, tlakový monitor, pulzní oxymetr, odsávačku, termofólii, infuzní pumpu, přikrývku, plicní ventilátor, průtokoměr, kyslíkové lahve, sterilní a nesterilní rukavice, sterilní a nesterilní obvazový materiál, injekční stříkačky a jehly, ampule s léky, infuzní sety, spojovací hadičky, gumové škrtidlo, laryngoskop, zdravotnické nástroje a další vybavení. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)