Svátek má: Hana

Regiony

Velikost textu:

Svatováclavská jízda se těšila přízni diváků

Svatováclavská jízda se těšila přízni diváků

Mladá Boleslav opět ožila Svatováclavskou jízdou historických vozidel, která se konala již posedmnácté v den státního svátku 28.září.

Svatováclavská jízda Mladou Boleslaví
30. září 2019 - 12:30

Tradičně ji zahájil primátor Raduan Nwelati na Komenského náměstí a po demonstrační jízdě městem program pokračoval v areálu městsého stadionu. Této oblíbené akci opět přála přízeň diváků i přijatelné počasí.


Před touto jízdou jsou vždy vozidla soustředěna na parkovištích na Komenského náměstí, kde si je mohou návštěvníci oslav prohlédnout. Před zahájením programu přeletěla nad historickým centrem historická letadla z Leteckého muzea Metoděje Vlacha. Akci zahájili primátor Raduan Nwelati a předseda Klubu historických vozidel Mladá Boleslav Ladislav Pakosta. Poté v krátkém programu vystoupily mažoretky Pomněnky a Český klub velocipedistů.


V 9:30 začala vlastní jízda městem, která vedla po trase Komenského náměstí - T. G. Masaryka - Laurinova - tř. Václava Klementa – J. Palacha – Na Radouči - U Stadionu - městský stadion. Na stadionu se historická vozidla a motocykly, kterých letos bylo kolem 250, rozestavěla podél celého oválu pro bruslaře a opět se stala velkým lákadlem pro návštěvníky. Na stadionu byl také kulturní program a malá pouť se stávky s občerstvením. Jeho součástí byla vystoupení pro děti i hudba v podání kapel Café a KTP.

Přehlídku veteránských vozidel a s ním spojený program pořádá město Mladá Boleslav ve spolupráci s Klubem historických vozidel MB. Kvůli akci jsou i nutná dopravní omezení, která zajišťuje městská policie.

O celé záležitosti informovaly webové stránky města Mladá Boleslav.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:Město Mladá Boleslav-Zdeněk Kolín)