Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Svět kostiček - lego zaplavilo mělnické muzeum

Svět kostiček - lego zaplavilo mělnické muzeum

Ve velkém sále Regionálního muzea Mělník vyrostlo město z Lega. Putovní výstava s názvem Svět kostiček zde bude k vidění do 25.srpna 2019.

Svět kostiček - herna
22. června 2019 - 12:30

Autor výstavy a zakladatel projektu Svět kostiček ® Ing. Arch. Petr Šimr Ph.D upozornil: „Je tady spousta krásných detailů, kterými se návštěvníci mohou bavit. Připravil jsem i malý kvíz. Vítěz, kterého vylosujeme ze správných odpovědí při derniéře v neděli 25. 8., vyhraje stavebnici Lego. Otázky (např. Kolik Bártů Simpsonů je v expozici?) nejsou těžké a mají hlavně děti motivovat právě ke zkoumání modelů zblízka.“


Svět kostiček herna

Svět kostiček brouk

Svět kostiček město

K vidění jsou panorama Lego města s pohyblivými vláčky a kolotočem, modely letadel, aut či člunů od 90. let až do současnosti. Zajímavostí jsou tzv. alternativní modely, které ukazují co vše se při troše fantazie a bez návodu dá z barevných kostiček dánské společnosti postavit. Z auta tak vznikne pejsek, či kytara, ze závodního auta helikoptéra…atd. Nechybí ani sběratelské skvosty např. modulární domy „Market street“ z řady označované jako „Lego pro dospělé“. Kluky potěší sbírka robotů z edice Lego Bionicle.

Na děti čeká herna s kostkami Lego Duplo  a Lego Classic.

Středočeskénovinky.cz informovala Kristýna Frelichová, DiS., PR a propagace  Regionální muzeum Mělník.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:rmmelnik)