Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

Synchronizace semaforů zlepší průjezdnost města

Synchronizace semaforů zlepší průjezdnost města

Zlepšení průjezdnosti městem a zvýšení plynulosti dopravy je hlavním cílem synchronizace semaforů ve městě Beroun.

Beroun-ilustrační foto
21. srpna 2018 - 12:30

"První etapa výměny řadičů a aktualizace softwaru na světelných křižovatkách bude probíhat od 20. do 24. srpna v dopravně nejkritičtějším úseku, a to od křižovatky Lidická až po světelný přechod u Jungmannovy základní školy. Ve druhé etapě pak přijdou na řadu křižovatky Bratří Nejedlých, Koněpruská a Obchodní," upřesnil místostarosta Michal Mišina. Podle harmonogramu prací budou tak jednotlivé křižovatky po nezbytně nutnou dobu mimo provoz.


Nový systém umožní průjezd Berounem na tzv. zelenou vlnu a bude sám reagovat díky smyčkám v komunikacích i na zvýšenou hustotu provozu v ranních a odpoledních špičkách," vysvětlil Michal Mišina s tím, že na tuto akci je v rozpočtu města schválená částka 2, 8 milionu korun.

V rámci úprav světelných křižovatek dojde i ke změně při odbočování u Plzeňské brány vlevo do ulice Tyršova. "Šipka pro odbočení vlevo z Plzeňské ulice se rozsvítí současně se šipkou pro směr rovně. Odbočovací pruh tak již nebude křižovatku ucpávat jako tomu bylo doposud," dodal místostarosta. O celé věci informovaly webové stránky města Beroun.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto:arch.)