Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Točník láká milovníky vína na Královské vinobraní

Točník láká milovníky vína na Královské vinobraní

Král Václav IV. s manželkou Žofií Bavorskou přijíždí na svůj oblíbený hrad Točník.

Královské vinobraní na Točníku
15. září 2018 - 12:30

O víkendu 22. a 23. září vás hrad Točník přenese do roku 1409. Točník dal král postavit jako náhradu nepohodlného hradu Žebrák a při jeho stavbě byly použité moderní, takřka již renesanční prvky.


Václav ho má velmi rád a často na něm pobývá. Nyní se těší, že ochutná letošní víno a užije si zábavu se šermíři, kejklíři, tanečnicemi a hudebníky. Vladařské povinnosti jej však dohoní i zde a tak bude muset přijmout různá poselstva. .

Ve službách krále uvidíte i Jana Žižku z Trocnova, který je jeho dveřníkem, tedy velitelem osobní stráže. Vystoupí šermíři, tanečnice, hudebníci i kejklíř. Uvidíte urozené pány na koních. Král a královna s družinou přijíždí na hrad v 11:30 a očekávají, že je přijdete přivítat.


V předhradí i na hradě samotném postaví své stánky trhovci a hospodští a samozřejmě nebude chybět několik šenkýřů prodávajících víno! Pro děti jsou připraveny hry a soutěže, střelnice z luku a také dobový kolotoč. Mimo jiné uvidíte i sokolníka s jeho dravci a královského psovoda s jeho chlupatými svěřenci

Středočeskénovinky.cz informoval Petr Merxbauer za Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:pm plzeňští)