Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Tulipánový měsíc přináší naději všem onkologicky nemocným pacientům

Tulipánový měsíc přináší naději všem onkologicky nemocným pacientům

Již čtvrtým rokem se Oblastní nemocnice Příbram připojuje ke kampani společnosti Amelie k projektu podpory onkologicky nemocných.

Ilustrační foto
14.únor 2017 - 08:30

Jedná se o symbolické vyjádření podpory této skupině pacientů pomocí tulipánové výzdoby onkologických oddělení a ambulancí v měsíci březnu. Ke zkrášlení nemocnice přispějí svými obrázky a dalšími výtvory také děti a žáci příbramských mateřských, základních a základních uměleckých škol.

„V minulém roce se do tohoto projektu zapojily i některé příbramské a mimo-příbramské školy a podařilo se nám vyzdobit nejen onkologickou ambulanci, ale také lůžková oddělení Následné péče a okolní chodby. Tato výzdoba byla opravdu kladně přijata a naše nemocnice na pár jarních měsíců doslova rozkvetla,“ říká Mgr. Monika Ciklerová, zdravotně sociální pracovnice a koordinátorka Dobrovolnického centra.

„Věříme, že prostřednictvím těchto obrázků a drobných děl s motivem tulipánů projevíme podporu nemocným lidem, jejich rodinám, ale i nemocničnímu personálu,“ uvedl místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Cílem Tulipánového měsíce je přinést s jarem i naději všem, kteří se osobně, či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. Amelie proto zviditelňuje problematiku psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým a zároveň nabízí konkrétní možnosti podpory a pomoci.

Tulipánový měsíc 2017
  • informuje o tom, co je psychosociální pomoc a proč je třeba - nabízí možnost konkrétní pomoci nemocným v nemocnicích formou dobrovolné činnosti při realizaci projektu
  • nabízí různé možnosti finanční podpory bezplatných služeb Center Amelie
  • umožňuje jednoduchou formou vyjádření podpory nemocným a zdravotníkům v nemocnicích

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)