Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

U hotovostních půjček si dejte pozor na vysoké poplatky

U hotovostních půjček si dejte pozor na vysoké poplatky

Pokud v dnešní době potřebujete peníze, nabízí se vám dvě možnosti. Buď vsadíte na bezhotovostní úvěry nebo naopak využijete hotovostní půjčky.

Ilustrační foto
8. března 2018 - 17:16
(Komerční sdělení)

Hotovostní půjčky zažívají poslední dobou celkem velký boom. Lidé jednoduše chtějí dostat peníze na ruku s pocitem, že s nimi mohou nakládat dle vlastních potřeb.

Nežli se však rozhodnete pro toto úvěrové řešení, měli byste o něm vědět několik základních informací.

Jaké jsou výhody hotovostní půjčky?
I když zde píšeme o hotovostních půjčkách, žádost o ně je obdobná, jako u půjček bezhotovostních. To znamená, nemusíte navštěvovat pobočky společností, ale vyplníte jednoduchý online formulář na internetu. Prostřednictvím něho je realizovaný celý schvalovací proces, včetně doložení potřebných dokumentů.

Tímto způsobem si můžete půjčit 10.000 Kč, ale také mnohem více podle toho, na co peníze vyžadujete. Vedle úspory drahocenného času se připravte i na pár dalších kladů.
  • Administrativní nenáročnost
  • Benevolentnější podmínky schvalování
  • Možnosti předčasného splacení

Nyní vyvstává otázky, jaká úskalí skrývá hotovostní půjčka na cokoliv?

Poplatky za doručení až domů
Je to právě ono hotovostní doručení až do domu klienta. Peníze vám přiveze sám obchodní zástupce společnosti, kterému popřípadě doložíte zbývající dokumenty nebo podepíšete předem schválenou smlouvu. Za toto předání peněz si většina poskytovatelů účtuje poplatky v řádu několika stovek korun až tisíců podle výsledné sumy.

Hotovostní půjčka do domu je tedy zajímavou a lákavou variantou především v nebankovní oblasti, počítat však musíte s tím, že se celkové náklady na její pořízení mohou navýšit kvůli těmto poplatkům. Platit totiž můžete i za splácení úvěru, jež bude realizováno také u vás doma.

Abyste eliminovali hrozbu příliš vysokých poplatků u hotovostních půjček, prostudujte si důkladně smluvní podmínky dané společnosti. Zajímejte se hlavně o roční procentuální sazbu nákladů udávanou pod zkratkou RPSN. Právě ta totiž zahrnuje všechny náklady na úvěry včetně poplatků za doručení domů.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:pl)