Svátek má: Nataša

Regiony

Velikost textu:

V listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob

V listopadu na Příbramsku zemřelo 28 covid pozitivních osob

Krizový štáb ORP Příbram byl aktivován, první schůzka, při které byla zmapována aktuální situace, proběhla online.

Online jednání krizového štábu
3. prosince 2021 - 12:30

„Dnes (2.12.) jsme se po několika měsících opět setkali v rámci krizového štábu. Aktivaci krizového štábu si vyžádala epidemiologická situace a první schůzka byla především zmonitorováním současné situace z pohledu všech zainteresovaných. V tento okamžik mohu občany ubezpečit, že všechny složky IZS fungují v běžném režimu bez zásadních personálních omezení. Jejich běžná činnost je navíc rozšířena – jde například o výjezdy mobilních odběrových týmů nebo pomoc při trasování. Se členy krizového štábu jsme v pravidelném kontaktu, další jednání bude svoláno dle aktuální potřeby,“ uvedl po jednání starosta města a současně předseda krizového štábu Jan Konvalinka.Při jednání krizového štábu padlo také několik zásadních čísel a informací:
  • při pondělním testování v příbramských školách bylo necelé jedno procento žáků pozitivně testovaných. Školy, kde jsou děti v karanténě, fungují dnes v tzv. hybridním režimu výuky, kdy je část dětí ve škole přítomna fyzicky a covid pozitivní žáci jsou připojeni online.
  • Krajská hygienická stanice k dnešnímu dni eviduje v rámci bývalého okresu Příbram 4 157 pozitivních osob, nejvíce ohnisek je ve školských zařízeních a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální péče. V průběhu listopadu zemřelo na Příbramsku v souvislosti s onemocněním covid-19 celkem 28 osob.
  • Oblastní nemocnice Příbram má k dnešnímu dni 52 covid pozitivních pacientů. ONP zároveň zajišťuje doplnění monoklonálních protilátek.
  • Městská policie Příbram mimo jiné řeší otázku bezdomovectví a ve spolupráci s Centrem sociálních a zdravotních služeb zajištění dočasného ubytování (karantény) covid pozitivních osob bez přístřeší.
Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)