Svátek má: Oldřich

Regiony

Velikost textu:

V Mladé Boleslavi přibudou další podzemní kontejnery

V Mladé Boleslavi přibudou další podzemní kontejnery

Podzemní kontejnery v mladoboleslavských ulicích Mackova a U Penzionu začnou sloužit již v první polovině června.

Mladá Boleslav-ilustrační foto
3. června 2018 - 12:30

Správa komunikací v těchto dnech dokončuje dvě nová stanoviště podzemních kontejnerů, a to v ulici U Penzionu před zdejším domem s pečovatelskou službou a dále také v Mackově ulici v lokalitě Kolonka. Informovaly o tom webové stránky města Mladá Boleslav.

"Obě stanoviště by měla být dokončena a uvedena do provozu v první polovině června," řekl radní Miloslav Neuman. Jejich celkový počet v Mladé Boleslavi se tím zvýší na 13. Podzemní kontejnery na komunální i tříděný odpad vždy nahrazují často nevzhledná stanoviště kontejnerů na povrchu a přispívají k lepšímu vzhledu přilehlé lokality.


Mladá Boleslav bude mít tedy celkem již 13 stanovišť podzemních kontejnerů, do kterých je možné ukládat směsný i tříděný odpad. První podzemní kontejnery byly uvedeny do provozu v únoru 2013 v ulici Jana Palacha u křižovatky s třídou V. Klementa. Postupně vznikla další stanoviště také na stejné ulici u křižovatky s ulicí Havlíčkova,  v historickém centru u sokolovny v Husově ulici a u hlavní pošty na Komenského náměstí, u křižovatky ulic Mládežnická a Havlíčkova, v oblasti domů Interma poblíž ulice 17. listopadu, u Mládežnické ulice, v Zalužanské ulici a ve Smetanově ulici. Na konci loňského roku přibyla další stanoviště za Triem v ulici Jana Palacha a ve Viničné ulici.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)