Svátek má: Magdaléna

Regiony

Velikost textu:

V nové ambulanci se rodiče naučí správně pečovat o své malé atopiky

V nové ambulanci se rodiče naučí správně pečovat o své malé atopiky

Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice od 5. října rozšíří svoji nabídku. Nově nabízí takzvanou Ambulanci školy atopie, která bude fungovat vždy ve čtvrtek od 15 hodin v ambulantních prostorách oddělení.

Ilustrační foto
26. září 2017 - 12:30

Tato ambulance je určena pro pacienty, kteří již byli vyšetřeni v dětské kožní ambulanci a byla jim Škola atopie doporučena. Mladá Boleslav je třetím místem v Česku, kde se mohou rodiče vzdělávat v rámci tohoto projektu. Uvedla pro Středočeskénovinky.cz Hana Kopalová, tisková mluvčí Oblastní nemocnice Mladá Boleslav.

Ambulance školy atopie je určena pacientům s atopickým ekzémem a jejich rodičům. Škola atopie je projekt, který vznikl ve Francii a dnes funguje v různých zemích světa. Cílem je vysvětlit pacientům podstatu atopického ekzému, naučit je ho zvládat a dostat onemocnění pod kontrolu.


„Řádná edukace včetně praktických ukázek péče o kůži, úprava režimu atopika včetně oblékání, stravování apod. jsou nezbytnou součástí léčby. Běžná ambulance toto není schopna obsáhnout, proto doufáme, že škola atopie bude novým přínosem pro pacienty v „boji“ s atopickým ekzémem a zároveň zlepší kvalitu života dítěte i celé rodiny,“ dodává MUDr. Iveta Tomšíková, která ambulanci povede. Edukace bude navíc probíhat převážně v malé skupince pacientů, takže rodiče budou mít možnost sdílet svoje zkušenosti i problémy s ostatními, a to vše pod odborným vedením.  

Lékaři se dnes často setkávají se špatně informovanými pacienty a rodiči. Důvodem je především dostupnost informací na internetu, které nejsou často dostatečně odborné a přínosné. „Proto bychom rádi předali rodičům i dětem správné rady a zkušenosti,“ dodala Tomšíková.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:klaudianovanemocnice)