Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

V Nymburce se v příštím školním roce otevře 10 prvních tříd

V Nymburce se v příštím školním roce otevře 10 prvních tříd

Zápisy do prvních tříd nymburských základních škol proběhly 9. dubna 2018. Pro školní rok 2018/2019 se v Nymburce k zápisu do 1. tříd základních škol dostavilo celkem 245 dětí.

Ilustrační foto
14. května 2018 - 08:41

„Jsem moc rád, že se všem třem nymburským základním školám daří a je o ně velký zájem. Potvrzuje se trend, že již nejen Nymburští umisťují děti do našich základních škol, ale i zejména rodiče dětí z okolních obcí velmi stojí o nymburské školy. Ředitelé již s tímto při zápisech počítali a v předstihu včasnými opatřeními reagovali na rostoucí oblíbenost. Např. ZŠ Tyršova už navýšila kapacity školy. Stejně jako v minulém školním roce tak i v nadcházejícím roce budeme otevírat deset prvních tříd,“ shrnul starosta města PhDr. Pavel Fojtík.


Pro školní rok 2018/2019 se k zápisům do prvních tříd tří nymburských základních škol dostavilo celkem 245 dětí. Celkem bylo přijato 220 budoucích prvňáčků (o 8 dětí méně než při zápisech na současný školní rok), 20 dětí zažádalo o odklad školní docházky. V Nymburce tak bude příští školní rok otevřeno celkem 10 prvních tříd. Nově byl v letošním roce zvolen pouze jeden termín zápisu. Rodiče měly možnost domluvit si náhradní termín v případě onemocnění dítěte s ředitelem školy.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS. , tiskový mluvčí MěÚ Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)