Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

V Nymburku bude opět otevřen plavecký bazén

V Nymburku bude opět otevřen plavecký bazén

Po opravě podhledů se opět otevře plavecký bazén. Ten byl uzavřen v květnu 2018, kvůli uvolněným a nebezpečným podhledům na stropě.

Bazén je připraven k napuštění a otevření veřejnosti
7. září 2019 - 12:30

Tento týden město Nymburk obdrželo konečné rozhodnutí krajské hygienické stanice, na které se čekalo. Bazén bude znovu otevřen v pondělí 9. září 2019 pro plavecké školy a hned druhý den (10. září) i pro veřejnost.

Stavební úřad a krajská hygienická stanice doporučili městu v květnu 2018 zavřít nymburský plavecký bazén, a to z důvodu uvolněných stropních podhledů v bazénové hale. Kvůli plánované rekonstrukci však zůstal bazén zavřený, což značně zkomplikovalo provoz plavecké školy a plaveckých oddílů. V dubnu 2019 zastupitelé města odhlasovali výstavbu zcela nového bazénu u zimního stadionu, kde jsou přípravy v plném proudu. Z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o znovu zprovoznění stávajícího uzavřeného bazénu.


„Zprovozněním bazénu chce město pomoci především plaveckým oddílům, plavecké škole, základním školám, ale samozřejmě bude sloužit i veřejnosti,“ vysvětlil místostarosta města Mgr. Bořek Černý.

V červnu začala rekonstrukce nebezpečných podhledů, které byly na několika místech uvolněny a narušeny korozí. Součástí podhledů a střešní konstrukce je i vzduchotechnické řešení celého prostoru bazénu, které prošlo rovněž proměnou. Byla zajištěna revize všech technických zařízení a elektrických rozvodů. Bylo vymalováno, doplněn nábytek a jiné drobné úpravy pro zlepšení komfortu návštěvníků i plavců.

Celá rekonstrukce vyšla na částku okolo 4 milionů korun. Následovala nutná povolení od Krajské hygienické stanice Středočeského kraje a Stavebního úřadu Nymburk. Ve čtvrtek 5. 9. město obdrželo poslední a konečné rozhodnutí od krajské hygienické stanice, o tom že může být bazén znovu otevřen.  

Bazén bude otevřen bude od pondělí 9. září pro plavecké školy a druhý den od 10. září i pro veřejnost.

O celé záležitosti informoval Stredoceskenovinky.cz mluvčí nymburské radnice Petr Černohous.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Město Nymburk)