Svátek má: Ester

Regiony

Velikost textu:

V Nymburku pokračuje dotační program na opravu a údržbu vzhledu budov

V Nymburku pokračuje dotační program na opravu a údržbu vzhledu budov

Město Nymburk bude i v roce 2018 pokračovat v dotačním programu na opravu a údržbu vnějšího vzhledu budov v městské památkové zóně, který byl poprvé vyhlášen v roce 2017.

Opravený dům
21. února 2018 - 12:30

Cílem programu je motivovat vlastníky domů v centru města k investicím, které jsou kvůli památkové ochraně finančně náročnější než v jiných lokalitách. Podpořeny budou akce, které zlepší vnější vzhled budov – jde například o opravy fasád, střech či výměnu oken. V tomto případě mohou žadatelé získat maximálně 200 000 korun. Město podpoří i stavebně-historický či restaurátorský průzkum, a to maximální částkou 30 000 korun.

„Program se vloni osvědčil a všichni žadatelé, kteří splnili podmínky, byli adekvátní výší dotace uspokojeni. Jedná se zcela jistě o smysluplnou motivaci a určitou satisfakci pro majitele nemovitostí v centru města, na které jsou kladeny při investicích vysoké nároky z hlediska památkové péče. A kultivovaný stav vnější plášťů těchto budov pak vnímají pozitivně všichni, kdo se v centru města pohybují.“ vysvětlil místostarosta města Ing. arch. Jan Ritter.

V roce 2018 budou moci o podporu žádat i majitelé nymburských kulturních památek, které se nacházejí mimo městkou památkovou zónu. Finanční podpora může být poskytnuta pouze na akce realizované a dokončené v letošním roce.

Zájemci o dotaci mohou podávat své žádosti v době od 20. 2. do 30. 6. 2018. Podmínky žádosti na získání příspěvku jsou uvedeny v Pravidlech programové dotace.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS. , tiskový mluvčí MěÚ Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meunymburk)