Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

V Poděbradech se utkají mladí traktoristé

V Poděbradech se utkají mladí traktoristé

Zemědělský svaz České republiky letos obnovil soutěž pro studenty v jízdě zručnosti traktorem a vlekem.

Jízda zručnosti
18.duben 2017 - 12:30
Po celé republice se v průběhu dubna a května uskuteční oblastní soutěžní kola a ti nejlepší jezdci s traktorem se utkají v celostátním kole 22. června v Sušici. Série regionálních kol startuje ve čtvrtek 20. dubna na SZeŠ a SOŠ Poděbrady.

Na soutěžící čeká trať s různými úkoly (slalom, osmičky, couvání do garáže, zastavení na přesnost apod.) a vítězem bude nejrychlejší a nejpřesnější mladý traktorista. Do celostátního klání postupují ti nejlepší z regionálního kola.


V České republice funguje přes 90 středních škol a učilišť se zemědělskými obory. „Celou republiku jsme rozdělili do osmi oblastí a v každé oblasti se uskuteční regionální kola. V minulosti si značnou oblibu mezi studenty i učiteli získalo poměření zručnosti formou jízd zručnosti. V mnohých regionech se podařilo udržet tyto soutěže. Záměrem je vrátit jízdy zručnosti na výsluní a organizovat soutěž, kde by se setkali nejlepší studenti z celé republiky,“ přibližuje Vladimír Pícha ze Zemědělského svazu ČR.

V dalších ročnících se počítá s tím, že finále celé soutěže bude putovní, takže další rok bude uspořádáno ve spolupráci s jinou střední školou a vybraným zemědělským podnikem v jiném regionu. Stredoceskenovinky.cz informovala Eva Fruhwirtová.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.zsčr)