Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

V Příbrami mohou občané rozhodovat, kam investovat milion korun

V Příbrami mohou občané rozhodovat, kam investovat milion korun

O celý měsíc byla radou města Příbram prodloužena lhůta pro podávání návrhů do participativního rozpočtu, ve kterém budou občané rozhodovat o investování milionu korun.

Příbram
7. března 2019 - 12:30

V současné době je do projektu přihlášeno třináct návrhů, které směřují k tvorbě hřišť, úpravě zeleně nebo například k vybudování hasičského muzea. Tyto návrhy si můžete prohlédnout na stránkách spolecne.pribram.eu, kde zároveň můžete přidat i ten svůj.

Mezi již přihlášenými návrhy se objevily i čtyři z loňských. To může být inspirací pro neúspěšné žadatele z prvního ročníku participativního rozpočtu, aby své projekty oprášili, případně upravili a znovu podali. Pokud tedy máte nápad, jak naše město vylepšit, zapojte se, každý nápad se počítá.

Na cyklostezce z Příbrami do Bohutína řádil vandal

Posunutí termínu podávání žádostí nemá žádný vliv na další harmonogram, tedy kromě setkání s veřejností. Posuzování proveditelnosti návrhů proběhne dle plánu do 30. dubna a samotné hlasování od 1. do 21. června.

První setkání s veřejností je za námi, další se budou konat 20. března a následně 3. dubna, vždy od 17 hodin v jednacím sále budovy bývalých Rudných dolů na nám. T. G. Masaryka.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:měú)