Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

V Příbrami se uskuteční Dny architektury

V Příbrami se uskuteční Dny architektury

Městský architekt zve v rámci Dnů architektury na komentovanou prohlídku parkovacího domu.

Dny architektury - parkovací dům
2. října 2023 - 12:30

Tématem třináctého ročníku Dnů architektury jsou konstrukce. V Příbrami se u této příležitosti uskuteční komentovaná prohlídka, jejímž cílem bude novostavba parkovacího domu a funkcionalistické domy v Pražské ulici.

V letošním roce v rámci Dnů architektury městský architekt pořádá ve středu 4. října prohlídku novostavby parkovacího domu, kde bude k vidění především hotová železobetonová konstrukce. Po prohlídce zmíněné novostavby se účastníci přesunou k funkcionalistickým domům v Pražské ulici.

Sraz účastníků je ve středu 4. října v 16.45 před parkovacím domem v ulici Čs. armády. Počet míst je omezen, proto je nutná rezervace na tel. 602 732 843.Mezinárodní den architektury jako takový je oficiálně stanoven na první říjnové pondělí. V Česku a na Slovensku však neslavíme pouze jeden den, ale celý Týden architektury. Festival umožňuje široké veřejnosti nahlédnout na své okolí nevšední optikou pod vedením architektů, historiků a odborníků, kteří jim přibližují zajímavosti z jejich čtvrtě, bydliště i širšího okolí.

Středočeskénovinky.cz informovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%