Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

V roce 2021 už nemusíte na úřad pro známku na popelnice

V roce 2021 už nemusíte na úřad pro známku na popelnice

Nymburk: Díky loni zavedeným evidenčním známkám s trvalou platností už občané nemusí chodit na městský úřad pro novou známku na popelnici. Roční poplatek za svoz odpadu mohou uhradit z pohodlí domova.

Nymburská radnice
6. ledna 2021 - 12:30

Letos už na úřad pro známku na popelnice nemusíte. Loni v lednu město zavedlo a předávalo občanům známky na popelnice s trvalou platností. Pokud tuto novou známku máte, poplatek za svoz odpadu můžete uhradit složenkou či převodem z účtu.

Poplatek je splatný do 30. června 2021. Je důležité uhradit jej jednorázově pod správným variabilním symbolem (jeden VS = jedna osoba). Variabilní symbol najdete na pokladních dokladech z minulých let nebo na složenkách, které budou postupně rozeslány zhruba šesti tisícům poplatníků ve městě.

Pokud je pro vás příjemnější uhradit poplatek přímo v pokladně městského úřadu, samozřejmě můžete stejně jako v minulých letech zaplatit tímto způsobem. Provozní doba pokladny je vzhledem k aktuálním protiepidemickým opatřením výrazně omezena. Prosíme ale, abyste částku poplatku za jednu osobu (a jeden VS) nedělili a uhradili poplatek jednorázově v plné výši. Pokud je pro rodinu náročné uhradit naráz poplatek za všechny členy rodiny, můžete zaplatit postupně každý měsíc za jednoho rodinného příslušníka pod jeho variabilním symbolem.Výše poplatku činí 860 Kč, číslo účtu 19-504359359/0800, desetimístný VS. V případě osvobození občanů ve věku 90 let a více a úlev pro poplatníky ve věku 70 a více a dětí ve věku 6 let a méně není třeba kontaktovat správce poplatku. Veškeré informace k místnímu poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (osvobození, ohlašovací povinnost) najdete v obecně závazné vyhlášce č. 10/2020.

Středočeskénovinky.cz informovala Pavla Kukalová, tisková mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.měú)