Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

V Roztokách vystavují interiéry a design prvorepublikových vil

V Roztokách vystavují interiéry a design prvorepublikových vil

Sto let od vzniku Československa si připomněli ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy. V pátek 5. října tam zahájili slavnostní vernisáží výstavu Prima sezóna – vily v okolí Prahy.

Ilustrační foto
9. října 2018 - 12:30

„Výstava je zaměřena nejen na vily v okolí Prahy, ale zejména na interiérový a oděvní design první republiky. Obdivuhodné je, že je výsledkem spolupráce Národního památkového ústavu, muzejních pracovníků a i současných vlastníků významných vil. Tvoří další střípek do mozaiky oslav století naší republiky,“ představil akci předseda Výboru pro památkovou péči, kulturu a cestovní ruch Zdeněk Štefek (KSČM).


Návštěvníci mohou prostřednictvím výstavy nahlédnout do interiérů vil nejen z Roztok u Prahy, ale i z Čelákovic, Nymburka, Všenor, Dobřichovic, zkrátka z pásu okolo Prahy, kde si elity první republiky stavěly sídla. Expozice přibližuje vizuálně atraktivní formou architekturu a životní styl první republiky. Jsou k vidění vzácně dochované interiéry středočeských meziválečných vilových staveb s původním vnitřním zařízením, často navrženým významnými architekty a designéry, interiérový design a styl odívání tohoto období.


K výstavě je plánován doprovodný program v podobě lektorských programů pro školy a přednášek pro širokou veřejnost.

(jv,stredoceskenovinky.czfoto:kú)