Svátek má: Romana

Regiony

Velikost textu:

V tomto týdnu ve Středočeském kraji vzrostla nemocnost

V tomto týdnu ve Středočeském kraji vzrostla nemocnost

V 5. kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o  22,1 %.

Ilustrační foto
3. února 2018 - 12:30

Celková nemocnost činila 1 837 onemocnění na 100 000 obyvatel. Jedná se tedy o epidemický výskyt. Nejvyšší nemocnost (ARI) je hlášena v okrese Příbram, nejnižší v okrese Beroun.

V porovnání s předchozím kalendářním týdnem byl zaznamenán vzestup onemocnění s klinickým obrazem chřipky tzv. „ILI“ (influenza–like illness), a to o 101,8 %. Celková nemocnost ILI ve Středočeském kraji je 343 případů onemocnění na 100 000 obyvatel, tj. 18,7 z celkové nemocnosti ARI.

"Od začátku sezóny evidujeme 13 případů chřipky se závažným průběhem (ve 2 případech s úmrtím) u neočkovaných osob. V 7 případech se jedná o chřipku typu A, v 6 případech o chřipku typu B," uvedla Dana Šalamunová, tisková mluvčí KHS Středočeského kraje.Od 01.02. byl vydán zákaz návštěv v celém objektu Mělnické zdravotní Nemocnice a. s..

Na základě rozhodnutí vedení nemocnice a doporučení Krajské hygienické stanice v Nymburce vyhlašuje Nemocnice Nymburk s.r.o. od soboty 3. 2. 2018 zákaz návštěv z důvodu chřipkové epidemie, která se šíří Nymburskem. Tento zákaz platí až do odvolání. 

(jv,stredoceskenovinky.cz,mapa:KHS SCK,foto:arch.)