Svátek má: Bohuslav

Regiony

Velikost textu:

V Zadní Třebani se koná již 14. ročník Medového odpoledne

V Zadní Třebani se koná již 14. ročník Medového odpoledne

V sobotu 23. září se ve Společenském domě v Zadní Třebani koná již 14. ročník Medového odpoledne, které je tradičně věnováno včelařství a hudbě.

Medové odpoledne a kontrafagotisté 2016
20. září 2017 - 12:30

Včelařská přednáška známého pražského včelaře Augustina Uváčika bude zaměřena na činnost Klubu střešních včelařů, ale také na apiterapii. Spoluúčinkovat budou živé včely v proskleném úle a k prohlédnutí bude včelařský koutek s nejzákladnějšími pomůckami včelaře.

Pracovní společnost nástavkových včelařů CZ nabídne včelařům i veřejnosti malou procházku světem včel i ostatních opylovatelů. K ochutnání bude devět druhů medoviny a rozmanitá řada medového, ale i bezlepkového, pečiva. Pro děti je pak připravena pohádka o Červené Karkulce, zdobení medových perníčků, malování včelích obrázků za sladkou odměnu, výroba svíček ze včelího vosku, ale také projížďka na konících hned vedle společenského domu.


Pro dospělé návštěvníky je pak ještě nachystán kvíz se včelí tématikou. Správné odpovědi budou následně slosované a vítězové budou odměněni cenami od včelařů pořádajících včelařů ze ZO Liteň. Pro zvídavé budou ještě k dispozici historik věnující se heraldice, hvězdářský dalekohled s odborným výkladem, nebo třeba i esoterik.

Na samotný úvod Medového odpoledne budou účinkovat Evropští kontrafagotisté a na závěr celého odpoledne zahraje dechový oktet Harmonia Mozartiana Pragensis. Začátek odpoledne je ve 13 hodin.

Stredoceskenovinky.cz informoval Luboš Fait za organizátory Medového odpoledne a člen Harmonia Mozartiana Pragensis.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.l.fait)