Svátek má: Vratislav

Regiony

Velikost textu:

V září dorazí Liga proti rakovině do Benešova

V září dorazí Liga proti rakovině do Benešova

Každý svého zdraví strůjcem je název úspěšné putovní výstavy, se kterou se Liga proti rakovině Praha již dvanáctým rokem vydává na pouť po českých a moravských městech.

Melanom-ilustrační foto
8. srpna 2019 - 12:30

Hlavním cílem akce je oddémonizovat závažné a často deprimující téma rakoviny.

Návštěvníci zjistí informace o prevenci, preventivních programech, možnostech léčby, ale také o zdravém životním stylu obecně. Vedle textové i obrazové části výstavy jsou k vidění i osahání 3D modely některých orgánů lidského těla.

Téma prevence rakoviny je představováno z přívětivější tváře, proto uvidíte i vtipy Vladimíra Jiránka, Jiřího Slívy, Miroslava Bartáka, vynikající fotografie Františka Dostála, jehož objektiv zachycuje obyčejné lidi v běžných situacích všednodenního života.


Součástí expozice jsou panely určené i nejmenším dětem, které si v bohatě ilustrované části najdou informace o zdravém životním stylu, i když ještě neumějí číst. Nejen pro dětské návštěvníky, žáky a studenty škol jsou kromě expozice připraveny i zábavné hrátky, kde si vyzkoušejí své fyzické i smyslové dovednosti pod heslem „Zkus, jak jsi na tom“.  Pro úspěšné řešitele testu jsou připraveny i odměny.

Dospělým návštěvníkům akce Liga proti rakovině Praha ve spolupráci s Národní sítí podpory zdraví nabízí také improvizovanou „vyšetřovnu“. Každý zájemce si může nechat změřit některé základní zdravotní ukazatele, např. hladinu cholesterolu, hodnotu krevního tlaku, výši BMI, procento skrytého tuku v těle, lékaři a zdravotníci poradí v oblasti zdravého životního stylu, nekuřáctví i obezity.  V rámci boje proti jednomu z nejagresivnějších typů rakoviny, melanomu, přizvala LPR  ke spolupráci také specialisty – dermatology.  Na místě bude přítomen dermatolog, se kterým můžete konzultovat mateřská znaménka, pihy, změny na kůži.
 
Liga proti rakovině Praha  zve do žlutých stanů na Masarykovo náměstí v Benešově ve dnech 18. září od 10.00 do 18.00 hod. a 19. září od 9.00 do 17.00 hod.. BENKON zde bude po oba dva dny nabízet informace o prevenci rakoviny prsu včetně názorné ukázky samovyšetřování prsu na silikonovém modelu.

O celé záležitosti informovaly webové stránky benešovské radnice.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: arch.)