Svátek má: Leoš

Regiony

Velikost textu:

Ve Hvožďanech otevřeli multifunkční hřiště

Ve Hvožďanech otevřeli multifunkční hřiště

Ve Hvožďanech bylo v sobotu 22.září otevřeno nové multifunkční hřiště, které patří k nejmodernějším na Příbramsku. Jeho realizace přišla na skoro deset milionů korun.

Hřiště ve Hvožďanech po rekonstrukci
26. září 2018 - 12:30

V areálu jsou dva tenisové kurty, na své si přijdou i nohejbalisté a volejbalisté. Z dalších míčových sportů se na hřišti dá hrát malá kopaná a handball. Nejen teenageři si mohou zahrát streetbasket. Kolem hřiště je atletický ovál se dvěma dráhami a 60 m dráha na sprint. V další etapě se počítá s vybudováním zázemí pro hřiště a dovybavením areálu osazením fitness parku.

Realizace moderního multifunkčního hřiště vznikla díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ve výši téměř 5 milionu korun a díky dotaci ze Středočeského kraje z Fondu obnovy venkova ve výši 779 000 Kč. Zbývající zhruba 4 miliony korun zaplatila obec.

Z Říčan do Prahy na kole po cyklostezce již příští rok

Otevření nového hřiště se v sobotu 22. září stalo pro obyvatele Hvožďanska velkým sportovním svátkem. „Středočeský kraj samozřejmě fandí všem podobným projektům, protože sportovní zařízení jsou důležitá jak pro školy a školky, tak pro možnost aktivního trávení volného času pro všechny věkové skupiny. Hvožďanské hřiště je svým zaměřením velice rozmanité a věřím, že bude využíváno na sto procent,“ uvedl středočeský radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport Martin Draxler. „Dotace z krajského Fondu obnovy venkova přispívají k všestrannému rozvoji Středočeského kraje,“ dodal radní.

V úvodu sobotního programu vystoupily Bělčické mažoretky. O bohatý sportovní program se postaraly děti z hvožďanské základní školy, které budou hřiště využívat nejvíce. V exhibičním nohejbalovém utkání se utkal NK Třemšín a SK Vacíkov a v malé kopané Stará Garda Hvožďany a TJ Sokol Hvožďany. Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)