Svátek má: Drahoslav

Regiony

Velikost textu:

Ve Středočeském kraji eviduje KHS 16 případů spalniček

Ve Středočeském kraji eviduje KHS 16 případů spalniček

Od začátku roku 2018 do 18. kalendářního týdne byl ve Středočeském kraji zaznamenán zvýšený výskyt spalniček. Celkem se jedná o 16 hlášených potvrzených případů spalniček.

Ilustrační foto
6. května 2018 - 12:30

Nemocní byli hospitalizováni na infekčních odděleních nemocnic. Jednalo se o 3 děti do 4 let a 13 dospělých. Žádné z dětí nebylo očkováno, z dospělých 3 nebyli očkováni, v 1 případě nebylo možno očkování zjistit.

Celkem 72 osobám, které byly v inkubační době v kontaktu s těmito nemocnými, byla ze strany KHS rozhodnutím uložena protiepidemická opatření, spočívající v izolaci po dobu maximální inkubační doby spalniček, tj. 21 dnů od posledního kontaktu s nemocným, dále jim bylo nařízeno vyšetření hladiny protilátek proti spalničkám, a očkování v případě, že hladina protilátek nebyla dostatečná, aby je ochránila před onemocněním spalničkami. Z toho 24 osobám byla nařízena karanténní opatření.

KHS dále od začátku roku provedla další epidemiologická šetření a v souvislosti s nimi nařídila rozhodnutím protiepidemická opatření celkem 152 osobám, které byly v kontaktu s nemocnými z jiných krajů. Z tohoto počtu celkem 128 osobám byla nařízena karanténní opatření.

Spalničky jsou závažné, vysoce nakažlivé onemocnění, které se šíří vzdušnou cestou. Bližší informace o tomto onemocnění, očkování a protiepidemických opatřeních jsou uvedena na webových stránkách KHS Stč.

Středočeskénovinky.cz informovala Dana Šalamunová, MBA, tisková mluvčí KHS Středočeského kraje.


(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:arch.)