Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Ve Středočeském kraji se letos rekreovalo více dětí než loni

Ve Středočeském kraji se letos rekreovalo více dětí než loni

Během letošní letní sezóny se ve středních Čechách na 284 zotavovacích akcích rekreovalo celkem 25 377 dětí, což je o 1 163 více, než v roce loňském.

Ilustrační foto
7. září 2018 - 12:30

Přibylo také kontrol, těch provedla Krajská hygienická stanice Středočeského kraje 158, tedy o 10 více než loni.

„Letní dětské rekreace letos opět proběhly bez závažnějších problémů, i když jsme oproti roku loňskému v 5 případech přistoupili k peněžitým sankcím. Zaznamenali jsme také jednu epidemii, vydali jsme jeden zákaz užívání pitné vody, ale žádnou akci jsme nebyli nuceni ukončit. Děti si tak letos opět užili rekreaci v dobrých podmínkách,“ hodnotí letošní kontroly dětských rekreací ředitelka KHS Jarmila Rážová.

Středočeští hygienici odhalili za celé léto 19 závad, což je o 8 více, než v roce loňském. Nejčastěji se týkaly zásobování pitnou vodou (13), zdravotní dokumentace dětí (4) nebo zdravotního zabezpečení akce (1). Za tyto nedostatky bylo uloženo celkem 7 napomenutí a došlo také na sankce peněžité – těch hygienici uložili 5 v celkové výši 7.500 Kč.  

Letošní sezónu hodnotí středočeští hygienici jako poklidnou, v jejím průběhu nedošlo k žádné mimořádné události nebo situaci. Pozitivní je také fakt, že v průběhu sezóny byl zaevidován pouze jediný epidemický výskyt infekčního onemocnění.


Nadále se potvrzuje skutečnost, že ve Středočeském kraji velkou část zotavovacích akcí každoročně pořádají osoby, které mají s touto problematikou již bohaté praktické zkušenosti, jsou dobře obeznámeni se zákonnými požadavky a nemají problémy s plněním stanovených povinností. Také z tohoto důvodu nebyly v rámci kontrol zotavovacích akcí zjištěny žádné závažné hygienické nedostatky, které by vedly k zákazu jejich konání.

Nadále také pokračuje trend nárůstu počtu nahlášených akcí, které se uskutečňují v rámci Středočeského kraje a také trend každoročního nárůstu počtu rekreovaných dětí.

Stredoceskenovinky.cz informovala Dana Šalamunová, MBA, tisková mluvčí Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)