Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Vítání slunovratu aneb Karibská noc na Nováku

Vítání slunovratu aneb Karibská noc na Nováku

Jednou z červnových událostí v příbramském areálu Nového rybníka bude Vítání slunovratu. Hlavní hvězdou programu měl být Daniel Nekonečný. S ohledem na jeho nečekaný odchod město hledalo a našlo adekvátní náhradu. Bylo však nutno přistoupit k posunutí termínu akce.

Prague Queen
12. května 2019 - 12:30

V Příbrami i v letošním roce budeme společně vítat slunovrat, a to ve čtvrtek 20. června v areálu Nového rybníka.

„Vítání slunovratu bylo naplánováno na jeho přesný astronomický termín. V okamžiku, kdy jsme se dozvěděli smutnou zprávu o smrti hlavního aktéra akce, Daniela Nekonečného, museli jsme přistoupit k výběru nového interpreta, s čímž souvisí změna termínu. Věřím, že i tak se na akci sejde hodně lidí,“ uvedl k důvodu posunutí termínu na 20. června starosta Jindřich Vařeka.

Při změně plánu se městu podařilo zajistit vystoupení kapely Prague Queen, Novák tedy bude žít ve stylu současného Oskary ověnčeného filmového trháku Bohemian Rhapsody.

„Věřím, že vybraná náhrada se bude návštěvníkům líbit, vždyť písně skupiny Queen poznamenaly všechny věkové kategorie. Kromě Queenů se můžeme připravit na sambu v podání tanečnice Veroniky Lálové, kubánské rytmy kapely Mezcla Orquesta nebo barmanskou show,“ doplnil pozvánku na Vítání slunovratu místostarosta Jan Konvalinka.


„Queeni za doby své slávy vyprodali nejeden stadion, my zase při Vítání slunovratu 20. června zažijeme Karibskou noc a společně s Prague Queen zaplníme celý Novák!", je přesvědčena Eva Švehlová, DiS.
tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:meupribram)