Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

V mělnickém muzeu budou „retro“ vánoce

V mělnickém muzeu budou  „retro“ vánoce

Letošní vánoční výstava mělnického muzea bude „retro“…Vánoční stromek nazdobený skleněnými ozdobami, figurkami z čokoládových vánočních kolekcí, arabeskami, nezbytnými svíčkami, stříbrnými řetězy a pod ním?

Výstava přenese návštěvníky do 70. a 80.let
14. listopadu 2019 - 12:30

Pro maminku kostýmek či šaty z diolenu nebo krimplenu, kosmetika Dermacol či dokonce vysněné „Fáčko“, krešlakové kozačky a kabelka nebo džíny „plísňáky“. Tatínkovi košili se špičatým límečkem, fialové sáčko nebo kazetový magnetofon? Autodráha, šlapací autíčko moskvič, kočárek na panenku s průhlednými okénky, mončičák, Rubikova kostka, klik-klak nebo stavebnice Seva pro děti.

A co takhle dárky doma vyrobené z chemlonu či umělého lýka viskocel. Uhodnete, v jaké době jsme se ocitli?


Přesně…jsou to „osmdesátky“. Letošní vánoční výstava volně naváže na dvě předchozí (Mělnické Vánoce v době první republiky, Vánoce 50. a 60. let) a přiblíží dobu 70. a 80. let. 20. století. Nabídne pohled do tehdejší nabídky obchodů s hračkami, papírenským zbožím, galanterie, oděvů a textilu či průmyslovým zbožím a nechá návštěvníky nahlédnout i do vánočního interiéru mladé rodiny. Nebudou chybět interaktivní zóny nejen pro děti.

Slavnostní vernisáž se koná ve čtvrtek 21. 11. od 17:00 hodin ve velkém sále Regionálního muzea Mělník. Výstava potrvá od 22. 11. 2019 do 5. 1. 2020  v Regionálním muzeu Mělník, p. o. - velký sál.

Stredoceskenovinky.cz o celé věci informovala mluvčí RMM Kristýna Frelichová.

(vm,Stredoceskenovinky.cz,foto: Antonín Plánička)