Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Vyrazte prozkoumat nymburskou street artovou galerii

Vyrazte prozkoumat nymburskou street artovou galerii

Stěny ve městě postupně ožívají zajímavými díly nejrůznějších umělců. Kde přesně jsou a kdo je vytvořil, nyní snadno zjistíte díky audiovizuálnímu průvodci SmartGuide.

Street art galerie Lukáš Kladivko
13. září 2023 - 12:30

„V roce 2020 jsme začali spolupracovat s kurátorem Lukášem Kladívkem, který je také uměleckým ředitelem projektu Město=Galerie. V rámci tohoto festivalu se nově i na nymburských zdech postupně objevují především velkoformátové malby. Ty jsou vybírány tak, aby nám jejich autoři předvedli širokou paletu street artového umění. Ulice našeho města se tak postupně stávají jakousi galerií pod širým nebem. V nové trase v aplikaci SmartGuide naleznete podrobnější informace nejen o obrazech ale i jejich autorech, tak jak bývá zvykem v klasických výstavních síních,“ vysvětlila důvody rozšíření nabídky audiovizuálního průvodce místostarostka Stanislava Tichá.

Pokud se chcete podrobně seznámit s díly, které postupně vznikla v rámci festivalu Město=Galerie, stáhněte si zdarma do svého chytrého telefonu průvodce SmartGuide a vydejte se na cestu. Trasa měří zhruba 11 kilometrů a u každé malby se dozvíte něco o autorovi i samotném díle. Kromě trasy Nymburk=Galerie průvodce nabízí i možnost poznat nymburské historické památky a projít si místa spojená s životem a dílem spisovatele Bohumila Hrabala.„Myslíme samozřejmě i na zahraniční návštěvníky, všechny tři trasy v průvodci SmartGuide jsou k dispozici zdarma a v několika jazykových mutacích, mimo češtiny si můžete vybrat angličtinu, němčinu a polštinu. Podrobné informace jsou k dispozici v Turistickém informačním centru na náměstí a návštěvníci si zde mohou data pohodlně stáhnout do mobilu díky wifi připojení. Určitě se na tomto místě také patří poděkovat Středočeskému kraji, který na přípravu a překlad tras poskytl finanční prostředky ze Středočeského fondu podpory cestovního ruchu,“ doplnila Stanislava Tichá.

Středočeskénovinky.cz informoval Mgr. Petr Černohous, DiS. za Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:j.malina,měú)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
66%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
17%