Svátek má: Karolína

Regiony

Velikost textu:

Vyšel již 13.sborník literárních prací seniorů

Vyšel již 13.sborník literárních prací seniorů

Další slavnostní událost se konala ve středu 13. listopadu v domě s pečovatelskou službou v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi.

Ze křtu literárního sborníku seniorů
15. listopadu 2019 - 12:30

Křtil se zde v pořadí již třináctý sborník literárních prací seniorů pod názvem Nezapomenutelné zážitky z prázdnin a dovolených. Tuto zajímavou aktivitu pořádá Městský klub seniorů, ale do tvorby se letos zapojili nejen členové klubu, ale i další senioři. Letos této možnosti využilo celkem 25 autorů, kteří vzpomínali na svoje dětství, mládí, ale mnozí také na nedávné "dovolenkové" zážitky.


Přítomno bylo více než osm desítek spokojených přátel zajímavého čtení, včetně autorů. Slavnostní setkání proběhlo v příjemné atmosféře a program oživilo svými hudebními vstupy pěvecké 4TRIO. Všichni autoři, kterým k úspěchu  gratulovali také vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy magistrátu Petr Dostál a členka zastupitelstva Eva Pešková, odcházeli s diplomy, kytičkou a malou sladkou pozorností. Mnozí z autorů také odcházeli s předsevzetím, že se dalšího ročníku opět zúčastní.


Vlastního křtu se zúčastnili oba zástupci města, dále vedoucí Městského klubu seniorů Helena Červená a další tři členky klubu. Popřáli brožurce šťastný vstup do života a, hodně zvědavých čtenářů. Na této slavnosti bylo také vyhlášeno téma dalšího ročníku „Život mezi zvířaty dříve i dnes“.

Všichni přítomní si domů odnášeli kromě pokřtěné brožurky také útlou "modrou knížku" nazvanou Maminka, kterou, jako sponzorský dar, věnovala do soutěže Jarka Zvěřinová.

Sborník vyšel v nákladu 500 ks, je neprodejný. Obdrželi jej všichni účastníci křtu, další výtisky jsou určeny pro seniorské kluby a sociální zařízení.

O celé záležitosti informovaly webové stránky mladoboleslavského magistrátu.

(vm,Stredoceskenovinky.cz, foto:Zdeněk Kolín)