Svátek má: Blažena

Regiony

Velikost textu:

Výzva nového vedení Středočeského kraje Vládě ČR

Výzva nového vedení Středočeského kraje Vládě ČR

Na prvním jednání Rady kraje v novém složení bylo schváleno usnesení, kterým radní vyzývají Vládu České republiky, aby přijala opatření vedoucí ke snížení finančních dopadů na rozpočty krajských samospráv.

Tisková konference 19. listopadu 2020
22. listopadu 2020 - 12:40

„Ve Středočeském kraji v důsledku snížení tržeb ve veřejné dopravě chybí jen za letošní rok 600 miliónů korun. Výrazně nižší příjmy ohrožují klíčové investice samospráv,“ zdůrazňuje hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAROSTOVÉ).

V přijatém usnesení je také doslova uvedeno, že: „…nižší příjmy ohrožují klíčové investice samospráv, a to vzhledem k existujícímu očekávanému propadu daňových příjmů způsobených pandemií koronaviru, kompenzačním bonusem a předpokládaným zrušením superhrubé mzdy.“

Petra Pecková je zvolena hejtmankou Středočeského kraje

Rada kraje přijala také další usnesení, které se týká vládního návrhu nového stavebního zákona. V něm konstatuje: „Rada Středočeského kraje nesouhlasí s vládním návrhem nového stavebního zákona. Jeho schválení by znamenalo destrukci stávající struktury stavebních úřadů a snížení pravomocí krajů. Česká republika nový stavební zákon potřebuje, ale ne za cenu zablokování výstavby kvůli vytváření vládního stavebního superúřadu a miliardových nákladů pro nejbližší roky.“

„Máme zájem na skutečném zjednodušení a zrychlení stavebního řízení. Cestou je elektronizace, dodržování lhůt a posílení odpovědnosti, ne nový obrovský úřad a miliardové investice do jeho zřízení – navíc v krizové době,“ říká náměstek hejtmanky Martin Kupka (ODS).

Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:kú)