Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Z výstavy psů neznámý pachatel odcizil štěně

Z výstavy psů neznámý pachatel odcizil štěně

Pořadatel výstavy psů, která probíhala v sobotu na Sletišti na Kladně, oznámil na tísňovou linku strážníků, že jednomu z vystavovatelů byl odcizen pes.

Štěně jagdteriera
9. srpna 2017 - 12:30
Na místo byla vyslána hlídka. Strážníci na místě zjistili popis psa a provedli šetření v blízkém okolí. Podle popisu a předložených dokladů se jednalo o štěně jagdteriera – Německého loveckého teriéra. Bohužel, se strážníkům psa nepodařilo najít. Majitele strážníci poučili, aby věc oznámil také policii. Hodnota odcizeného zvířete byla majitelem vyčíslena na šest tisíc korun.

V sobotu večer přijal operátor oznámení, že majitelce domu v Karlově ulici někdo přehodil přes plot černého křížence i s vodítkem. Na místo vyjeli strážníci a od oznamovatelky psa převzali, ten byl umístěn do odchytových kotců.  Jeden ze strážníků, který v neděli ráno nastoupil do zaměstnání, si všiml, že pes odpovídá popisu odcizeného zvířete. Strážníci ihned vyrozuměli majitele, který podle fotografie potvrdil, že se jedná o jeho psa. Ještě v neděli se odcizený pes vrátil ke svému majiteli.

V úterý, brzy ráno, oznámil na linku 156 sedmačtyřicetiletý muž z Prahy krádež tašek, které si odložil na autobusovém nádraží v Kladně na lavičku. Šel si k automatu pro kávu. Když se vrátil, tak zjistil, že obě jsou pryč. Svědkyně mu sdělila, že zahlédla, muže, který zavazadla sebral a utekl za obchodní dům Lidl. Do pátrání po pachateli se zapojily hlídky strážníků i Městský kamerový dohlížecí systém. Po chvilce jedna z hlídek oznámila, že v ulici Huťská zadržela pachatele krádeže. Pětadvacetiletého Kladeňáka si poté převzali přivolaní policisté k dalšímu šetření.

Strážníci apelují na občany, aby si na své věci dávali pozor a nenechávali je bez dozoru a nedávali šance různým nenechavcům. Ne vždy, se podaří pachatele dohledat a zadržet.


Odtahovka potřebovala odtah. V úterý ráno byla do ulice Manželů Maříkových vyslána hlídka Městské policie Kladno. Volající sdělil, že je v zábradlí nabouraný nákladní automobil a řidič se na místě nenachází. Řidič odtahové služby se zřejmě pokusil ve slepé ulici objet zábradlí, které je umístěno na komunikaci. Vozidlo se však naklonilo nad Dřetovický potok, to šoféra vylekalo a strhl řízení do zábradlí, kde se auto zaklínilo. Strážníkům se v okolí řidiče nepodařilo dohledat. Na místo byli přivoláni policisté z dopravních nehod a věc si převzali k dalšímu šetření.

Stredoceskenovinky.cz informoval Milan Krupka, DiS., velitel vnitřní služby, Městská policie Kladno.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:mp)