Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Záchrana lidského života na železničním přejezdu

Záchrana lidského života na železničním přejezdu

Manželský pár zachránil život řidičce havarovaného vozidla na železničním přejezdu.

Ze slavnosti
4. února 2020 - 12:30

Ve středu 29.ledna tohoto roku vyjádřil v prostorách Obecního úřadu Všejany ředitel mladoboleslavského územního odboru policie České republiky Marek Jirouš a starosta  obce Karel Nejedlo poděkování manželům Bisovým, kteří zachránili lidský život.

K neobvyklé dopravní nehodě došlo dne 22.ledna 2020 v odpoledních hodinách v obci Všejany na Mladoboleslavsku, kde řidička osobního vozidla havarovala na železničním přejezdu do signalizačního zařízení, kde zůstala zraněná sedět ve vozidle.

V té době kolem projížděla automobilem paní Bisová, která se okamžitě pokusila zraněnou ženu  přimět  k odstranění havarovaného vozidla z kolejí. To se však nepodařilo z důvodu aktuálního zdravotního stavu řidičky  a rozsahu poškození jejího vozidla. Přitom přivolala telefonicky na pomoc svého manžela, se kterým bydlí nedaleko místa události.Situace se rázem ještě zdramatizovala aktivací zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu signalizující blížící se vlak. V té chvíli byl pan Bis již na místě a v reflexní vestě se svítilnou v ruce utíkal po železničním náspu, aby upozornil strojvedoucího vlakové soupravy na vzniklé nebezpečí. To se mu podařilo a strojvedoucí okamžitě reagoval aktivací rychlobrzdy. Paní Bisové se v té době podařilo dostat zraněnou ženu mimo vozidlo.

Střetu vlakové soupravy s osobním vozidlem nebylo sice možné  na tak krátkou vzdálenost zcela zabránit, nicméně se podařilo snížit nárazovou rychlost soupravy do vozidla.

Manželský pár tak nepochybně zachránil život řidičce havarovaného vozidla a zabránil dalším závažným následkům, kdy reálně hrozila újma na životech a zdraví několika desítek cestujících ve vlaku v případě, že by došlo k jeho vykolejení. Oběma tak náleží veliké poděkování.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Středočeského kraje.

(red,stredoceskenovinky.cz,foto:KRP SCK)