Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Zájem Středočeského kraje o koupi chaty Bohumila Hrabala trvá

Zájem Středočeského kraje o koupi chaty Bohumila Hrabala trvá

Středočeský kraj se o Hrabalovu chatu začal zajímat letos v létě, kdy se v realitní kanceláři objevila nabídka na prodej objektu s rozsáhlým pozemkem za 11,9 milionu korun.

Hrabalova chata
11. října 2021 - 12:30

Zájem Středočeského kraje o koupi chaty Bohumila Hrabala v Kersku stále trvá. Dokládá to i rozhodnutí radních – ti schválili návrh memoranda o spolupráci mezi Středočeským krajem a Ministerstvem kultury. Podpisem chtějí deklarovat společný cíl, kterým je zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku.

Středočeský kraj se o Hrabalovu chatu začal zajímat letos v létě, kdy se v realitní kanceláři objevila nabídka na prodej objektu s rozsáhlým pozemkem za 11,9 milionu korun. Nabídka zaujala jak kraj, tak ministerstvo kultury. Po vzájemných jednáních chce kraj chatu, kde Bohumil Hrabal pobýval a tvořil, koupit do svého majetku a vybudovat tu expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko.„Podpisem memoranda stvrdíme, že obě instituce – kraj a ministerstvo, mají zájem na spolupráci. Na přípravě expozice věnované Bohumilu Hrabalovi a následném provozu by se podílely příspěvkové organizace obou institucí – za nás Polabské muzeum, za ministerstvo Památník národního písemnictví,“ vysvětlil radní pro oblast kultury Václav Švenda (Spojenci).

O koupi Hrabalovy chaty bude rozhodovat krajské zastupitelstvo na svém listopadovém zasedání. Cena zatím není stanovena.
Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.
(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.kú)