Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Zájemci o kotlíkovou dotaci

Zájemci o kotlíkovou dotaci

 Výzva pro zájemce o kotlíkovou dotaci k urychlenému podání elektronické žádosti.

Ilustrační foto
8. března 2021 - 12:30

Středočeský kraj již zná konečnou částku navýšení finanční alokace 3. výzvy ze strany Ministerstva životního prostředí a lze předpokládat, že příjem dalších žádostí by již nebyl pokryt finanční alokací. Proto bude od 15. 3. 2021 přerušen příjem žádostí do 3. výzvy. Krajský úřad proto vyzývá všechny zájemce, aby svoji žádost co nejrychleji podali.  Celkem bude k rozdělení v rámci třetího kola kotlíkových dotací podle předpokladu 924,5 mil. korun.

Pouze v případě většího výpadku žádostí (např. vyřazování během realizace výměny tepelného zdroje) bude výzva znovu otevřena, abychom přijali další žádosti a dočerpali celkovou alokaci výzvy.

Celkem bylo přijato k dnešnímu dni 8 070 žádostí o dotaci. Proplaceno bylo 3 456 žádostí. Alokace by měla vystačit přibližně na 7 900 žádostí. Počítáme však s tím, že se vždy neproplatí plná výše dotace a některé žádosti budou vyřazeny, dle zkušeností z předchozích výzev, takže se počet proplacených žádostí bude určitě měnit.Více informací na webu ke kotlíkovým dotacím: https://kotlikovedotace-sk.cz/aktuality/. Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)