Svátek má: Jiřina

Regiony

Velikost textu:

Zaměstnanci likérky budou budovat výběhy pro ovce

Zaměstnanci likérky budou budovat výběhy pro ovce

Pražští zaměstnanci společnosti Jan Becher Pernod Ricard se zapojí již do sedmého ročníku celosvětového firemního Dne odpovědnosti iniciovaného jejich mateřskou společností Pernod Ricard.

Z loňského ročníku akce
5. června 2018 - 12:30

Ten proběhne již tento čtvrtek 7. 6. 2018. Jeden den, jeden cíl, všichni spolu.  Ti pražští z JBPR budou již třetím rokem vypomáhat na středočeské farmě v Ledcích u Slaného, která vytváří pracovní příležitosti lidem s mentálním postižením. Stredoceskenovinky.cz o tom informovala Jana Zelinová, mediální zástupkyně JBPR.

Na 90 zaměstnanců pražské kanceláře společnosti Jan Becher Pernod Ricard vymění svůj běžný pracovní den u počítače a na schůzkách za den strávený činnostmi, které budou přínosem komunitnímu životu ve Slaném.  Dobrovolně se zapojí do firemního Dne odpovědnosti Responsib’All Day) a spolu s  18 500  kolegy po celém světě budou pomáhat.


„Udržitelnost a odpovědnost je pro nás nedílnou součástí toho, co každý den děláme, je součástí naší kultury,“ vysvětluje motivaci k pořádání Dne zodpovědnosti Miroslava Lukáčová, HR manažerka Jan Becher Pernod Ricard. „Jsem hrdá na to, že se všichni naši zaměstnanci s tímto postojem ztotožnili a v tento den se k iniciativě aktivně a rádi připojují,“ dodává.

Pražští zaměstnanci JBPR tak již třetím rokem vyrazí na farmu v Ledcích u Slaného. Vybudují nové výběhy pro ovce, opraví ty stávající a založí bylinkové záhonky. Dále mají v plánu opravit a zateplit místní salaš a natřít technické budovy. Farma v Ledcích, kterou spravuje nezisková organizace Etincelle, se zaměřuje na zemědělství a chov ovcí. Vznikla na podporu zaměstnanosti lidí s mentálním postižením.

Do celosvětové firemní aktivity se připojí také přes 40 zaměstnanců výrobního závodu v Karlových Varech. Letos se zaměří na ochranu vody a vodních toků. Sesbírají odpadky kolem řeky Teplá a v úpravně vody Březová se dozví více o koloběhu pitné vody, jejíž kvalita je při výrobě Becherovky zásadní.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: AMI Communications)