Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelé schválí peníze pro Středočeská sportovní centra

Zastupitelé schválí peníze pro Středočeská sportovní centra

V roce 2020 bylo ve Středočeském kraji finančně podporováno 25 Sportovních center mládeže. V roce 2021 rozhodnou zastupitelé o podpoře 27 Sportovních center mládeže celkem v 19 sportech.

Ilustrační foto
13. ledna 2021 - 12:30

„O finančních prostředcích na podporu a činnost Sportovních center mládeže (SCM) ve výši 28,4 milionů korun budou, jak jsme slíbili, zastupitelé rozhodovat ještě tento měsíc,“ řekl po jednání rady radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).  Spolu s náměstkem pro finance, dotace a inovace Věslavem Michalikem (oba STAN) dali tento veřejný slib v prosinci roku minulého.

„Kraj příspěvek poskytne mladým sportovcům ve věkové kategorii od 7 do 23 let, kteří se zabývají prostřednictvím sportovních center atletikou, badmintonem, baseballem, basketbalem, cyklistikou, florbalem, fotbalem, gymnastikou, házenou, hokejem, kanoistikou na divoké vodě, moderním pětibojem, plaváním, ragby, rychlostní kanoistikou, tenisem, volejbalem, šachem a jezdectvím – parkurem,“ upřesnil radní pro oblast vzdělání a sportu Milan Vácha (STAN).V roce 2020 bylo ve Středočeském kraji finančně podporováno 25 Sportovních center mládeže. V roce 2021 rozhodnou zastupitelé o podpoře 27 Sportovních center mládeže celkem v 19 sportech. „Nově je zařazena i podpora šachu a jedné z disciplín jezdectví, konkrétně jde o skoky na koních,“ doplnil radní Milan Vácha.

Informoval Středočeský kraj.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)