Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelé schválili dotace pro žadatele z Fondu prevence

Zastupitelé schválili dotace  pro žadatele z Fondu prevence

Celkem 10 milionů korun uvolní Středočeský kraj na projekty ze Středočeského Fondu prevence 2023.

Ilustrační foto
30. března 2023 - 12:30

Zastupitelé schválili dotace v celkové hodnotě 10 milionů korun pro žadatele z Fondu prevence. Přidělení dotací dnes schválilo zastupitelstvo. O příspěvky na letošní rok mohly žádat jednotlivé subjekty v rámci tematických zadání Primární prevence, Adiktologické služby a Prevence kriminality. Ve srovnání s rokem 2022 je na letošek ve fondu o 2,5 milionu korun více.

„Prevence je v každém směru důležitá a Středočeský kraj jí dlouhodobě věnuje velkou pozornost. Nejaktuálnějším příkladem může být třeba podcast Kyberguru, který jsme ve spolupráci s dalšími partnery spustili začátkem března. Je o kyberkriminalitě, vlivu počítačových her na děti, finančních podvodech na internetu a mnoha dalších tématech. Základem pro aktivity v oblasti prevence jsou ale samozřejmě školy a školská zařízení, neziskové organizace, případně obce. Proto jsem ráda, že jsme letos dokázali do fondu vyhradit více peněz než loni, a díky tomu jsme dnes mohli na zastupitelstvu podpořit široké spektrum aktivit. Jsem přesvědčena o tom, že díky prevenci můžeme předejít mnoha vážným problémům a děkuji všem, kteří se do této oblasti zapojují,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

V kategorii Primární prevence bylo vyhověno 52 žádostem za celkem zhruba 4,2 milionu korun. Školy, školská zařízení a neziskové organizace žádaly o dotace například na specializační studium školních metodiků prevence, na programy zaměřené na prevenci duševního zdraví a další vzdělávání pedagogických pracovníků z oblasti školské primární prevence. Jednou z hlavních priorit podpory projektů je postupné zvyšování počtu školních metodiků prevence s ukončeným tzv. specializačním studiem, které je povinným předpokladem k výkonu funkce školního metodika prevence.V oblasti Adiktologické služby získá dotaci pět subjektů, mezi které bude rozděleno 4,7 milionu korun. Účelem tematického zadání je stabilizace a podpora rozvoje a udržitelnosti sítě adiktologických služeb na území Středočeského kraje a realizace a rozvoj prevence v léčebných programech pro osoby s adiktologickou poruchou. Žadatelé peníze využijí například na terénní programy, kontaktní a poradenské služby, ambulantní a stacionární péči a podobně.

Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch.)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
49%
Ne
transparent.gif transparent.gif
25%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
26%