Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Zastupitelé zvolili vedení města Nymburka na roky 2018 až 2022

Zastupitelé zvolili vedení města Nymburka na roky 2018 až 2022

Nově zvolení zastupitelé města odhlasovali vedení města na další volební období a zvolili novou Radu města Nymburk. Dosavadního starostu města PhDr. Pavla Fojtíka (Změna pro Nymburk) v pozici starosty vystřídá Ing. Tomáš Mach, Ph.D. (Nymburk s klidem).

Nymburk
8. listopadu 2018 - 12:30

Slib svědomité práce v zájmu města a jeho občanů zazněl z úst jednadvaceti zastupitelů v pondělí 5. listopadu 2018 ve velkém sále Obecního domu v Nymburce.

Veřejná volba určila nadpoloviční většinou hlasů nového starostu, kterým se stal Ing. Tomáš Mach, Ph.D. (Nymburk s klidem). Následně byly schváleny i další body, které souvisely se jmenováním nových členů ve vedení města. Prvním místostarostou byl zvolen Mgr. Bořek Černý (Nymburk s klidem) a druhým místostarostou Stanislava Tichá (Nymburk s klidem). Do Rady města byli zvoleni Petr Šmíd (Nymburk s klidem), Zdeněk Vocásek (ODS), MUDr. Aleš Toman, MBA (ODS) a Ing. Miloš Petera (ČSSD).


Nymburskou radnici tak v následujícím období povede koalice složená z těchto volebních seskupení: Nymburk s klidem, ODS, ČSSD s těsnou většinou 11:10. Opozice je nyní tvořena bývalým vedením města ve složení Nymburští demokraté, Změna pro Nymburk, ANO 2011 a Zdravý Nymburk. Dále zastupitelé schválili zřízení finančního a kontrolního výboru.  

Nymburk usiluje o vybudování veřejných přístavišť

Příchozí z řad veřejnosti výjimečně zaplnili téměř celý sál a sledovali volbu nejvyšších představitelů města z nových i známých tváří zastupitelů. Zástupci nymburské veřejnosti během zasedání vystupovali s různými dotazy.

Středočeskénovinky.cz o tom informoval Mgr. Petr Černohous, DiS., tiskový mluvčí, Městský úřad Nymburk.

(jv,stredoceskenovinky.cz,foto:parll)