Svátek má: Helena

Regiony

Velikost textu:

Zdravotní klauni přivezli do nemocnice radost

Zdravotní klauni přivezli do nemocnice radost

Organizace Zdravotní klaun letos slaví 18 let své existence a „dospělost“ slaví akcí Turné plné smíchu.

Zdravotní klauni přinesli do nemocnice dobrou náladu
18. dubna 2019 - 12:30

Svou jednorázovou návštěvou potěší osm zdravotnických zařízení, kam nemohou docházet pravidelně. Na rozdíl od předchozích ročníků je letošní akce zaměřena primárně na seniory a geriatrické pacienty.

V rámci Turné navštívili Zdravotní klauni Brandýs nad Labem již v letech 2016 a 2017. I letos rozezpívali a roztančili dvě patra oddělení následné péče, a taneček si neodpustila například ani paní Alenka, přestože již oslavila 97. narozeniny.


Během bezmála tříhodinové návštěvy potěšili Zdravotní klauni s červenými nosy desítky pacientů. Celkem 6 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří do nemocnice přijeli, je speciálně vyškoleno právě pro práci s geriatrickými pacienty. Svou vizáží, kostýmy, ale i scénkami, které rozehrávají, se snaží k pacientům co nejvíce přiblížit a vyvolat v nich milé vzpomínky na mládí. Hrou na hudební nástroje a zpěvem lidových písní tak rozezpívali snad každého. Odměnou všem byl někdy malý a milý úsměv, jinde potlesk obyvatel místnosti, či trocha dojetí.

Celkem 86 Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje 62 dětských oddělení nemocnic, 8 domovů pro seniory a dva hospice. O klaunské návštěvy má však zájem přes 50 dalších zařízení, které organizace musí s ohledem na kapacity odmítat.

O celé záležitosti informovala Stredoceskenovinky.cz Kateřina Procházková, tisková mluvčí Zdravotní klaun, o.p.s.

(vm, Stredoceskenovinky.cz, foto: Ivo Starzewski)