Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Zimní období začalo, posypová sůl i vozy jsou připraveny

Zimní období začalo, posypová sůl i vozy jsou připraveny

1. listopadu začíná „silničářská zima“. Je připraveno 41 423 tun posypové soli, 41 205 tun inertního posypu, 173 sypacích vozů, 125 traktorů s radlicí, nakladače a další technika nutná k zimní údržbě. Od 1. listopadu je také vyhlášen I. stupeň zimní pohotovosti.

Příprava na zimu
5. listopadu 2023 - 12:30

KSÚS Středočeského kraje se stará o více než 8 500 kilometrů silnic. V rámci zimní údržby ošetřuje chemicky přes 5 800 kilometrů. Inertním posypem (ekologickým) pak přes 2 300 kilometrů, pluhováním přes 180 kilometrů. Na 300 kilometrech silnic se zimní údržba neprovádí. Připomínáme, že podle stanoveného pořadí důležitosti krajská správa zmírňuje závady, které vznikají povětrnostními vlivy a podmínkami v zimním období ve sjízdnosti komunikací. 

Operační plán mimo jiné stanovuje důležitost a pořadí jednotlivých komunikací a dojezdové časy techniky. Též připomínáme, že ode dneška platí povinnost mít na vozech zimní pneumatiky. Řidiči musí přizpůsobit jízdu momentálním povětrnostním podmínkám, tedy i aktuálnímu stavu vozovky. Také připomínáme, že pokud někdo nevidí sypací vůz, neznamená to, že se nejezdí. Každý řidič má okruh o několika desítkách kilometrů a bohužel se neumí vyskytovat v jeden okamžik na několika místech zároveň. Počasí je zatím příznivé, což se ale může každým dnem změnit.Informoval Krajský úřad Středočeského kraje.

(jv,stredoceskenovinky.cz foto:arch)Souhlasíte s tím, aby Česká republika i nadále dodávala zbraně na Ukrajinu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
4%
Ne
transparent.gif transparent.gif
31%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
61%