Svátek má: Johana

Zprávy

Velikost textu:

Buržanadzeová: „Průlom“ Saakašviliho na Ukrajinu je částí plánu CIA!

Buržanadzeová: „Průlom“ Saakašviliho na Ukrajinu je částí plánu CIA!

Gruzínská opoziční politička Nino Buržanadzeová řekla, že americké zpravodajské služby těží z „průlomu“ exprezidenta Gruzie Michaila Saakašviliho na Ukrajinu.

Nino Buržanadzeová, gruzínská politička
19. září 2017 - 10:10

Podle ní se mimo jiné jedná o to, aby se vytvořily vážné problémy v Rusku v roce 2018. Uvedla to v rozhovoru pro televizí „Zvezda“, napsal ruský deník Ivestija.

„Jsem přesvědčena, že smyslem toho, co se teď dělá Saakašvili - není jen Porošenko a nejen Ukrajina, za prvé jeho cílem je Gruzie, ale hlavním cílem lidí, kteří stojí za ním, je Rusko v roce 2018," zdůraznila bývalá předsedkyně gruzinského parlamentu.


Podle jejího názoru destabilizace situace v Kyjevě jde na ruku Spojeným státům, protože to může vyvolat problémy s pořádáním Světového poháru v Rusku v roce 2018 a ovlivnit ruské prezidentské volby.

Podle RIA Novosti, zástupce vedoucího Výboru pro mezinárodní záležitosti ruské Dumy Alexej Čepa s ní souhlasí a tvrdí, že Michail Saakašvili hraje roli agenta provokatéra.

„Samozřejmě, že Saakašvili nemůže mít vliv na volbu prezidenta Ruské federace ... Všechno, co se snaží udělat, je destabilizovat situaci na Ukrajině," uvedl poslanec.


Předtím bývalý prezident Gruzie a bývalý guvernér regionu Oděsy Michail Saakašvili řekl, že na Ukrajině nebude organizovat novou revoluci.

(kou, prvnizpravy.cz, iz.ru, foto: arch.)